A sífutás stílusában nincs megkötés, nevezhetjük szabad stílusnak, ez alapvetően a korcsolyázó technikát jelenti. Lehetne klasszikusozni is, de ahhoz hosszú léc kell, ami a vékony sítájfutó nyomokban sokszor akadály.
A tájékozódás pedig a hagyományos tájfutás tájékozódási feladatát foglalja magába, hasonlóan a tájbringánál alkalmazottnak. Lényeges eltérés, hogy a sítájfutó verseny nagyrészt (~95%) előre kihúzott sínyomokon zajlik, nem cél a mezőny szűzhóban való végigzavarása, bár kisebb szakaszok ilyenből is előfordulhatnak.
A sínyomok változatosak, a sítájfutó térkép (amelynek méretaránya is nagyobb mint hagyományos tájfutó térképé) 3+1 félét különböztet meg:
- Széles ratraknyom (jele: folytonos, zöld vonal). Használata evidens, itt lehet a leggyorsabban haladni..
- Hószán nyom (jele: szaggatott, zöld vonal).A sítájfutás legjellegzetesebb vonása. Az ilyen nyomok szélessége 100-150 cm körül van. Aránya nagyon változó, durvább helyeken 80-90% is lehet, humánus rendezők esetén azonban pont ellenkezőleg: lehet mindössze 10-20%.
- Gyalognyom (jele: pöttyözött, zöld vonal). Alig 1-5%-át teszi ki egy egészséges sítájfutó pályának
- Nagyon széles ratraknyom (folytonos, zöld vonallal van jelölve, csak vastagabbal) amely a nagyon széles (>5m) sínyomot jelöli.